Adam Małaczek

 
adam-malaczek-deweloper-moderna-investment-opinie
Forma następuje po funkcji

Jednym z haseł przewodnich modernizmu jest form follows function – forma wynika z funkcji. Modernizm w architekturze powraca do łask. A to dzięki Moderna Superior living. Spróbujmy jednak tę dewizę przełożyć nie tylko na inwestycje spółki, ale także na ludzi którzy ją tworzą. Bo to od nich wszystko się zaczyna. Zatem jakimi przymiotami musi wyróżniać się prezes zarządu, aby „forma” nie przyćmiła jego funkcji?

Poznasz go po realizacjach

Adam Małaczek nie jest typem charyzmatycznego przywódcy. Nie rozczytamy się o nim w setkach wywiadów. To człowiek twardo stąpający po ziemi, nastawiony na realizację celów, które wcześniej dokładnie zaplanował. Przechodząc obok ekskluzywnego apartamentowca Baltiq Plaza w Gdyni czujemy wielkomiejski styl. Bryła jednak nas nie przytłacza. Komponuje się z otoczeniem. Nie ma tu przerostu formy nad treścią, bo Moderna postawiła przede wszystkim na funkcjonalizm (z pewnością nie kosztem estetyki). Dla Adama Małaczka liczy się przede wszystkim harmonia i to widać w realizacjach Moderna Superior living. Tę właśnie harmonię wprowadza także do kultury organizacji. Do zespołu zaprasza tylko wykwalifikowaną kadrę i czuwa nad każdym etapem inwestycji.

Less is more

Mniej znaczy więcej. Im mniej udziwnień, ornamentów, kolorów – tym więcej dostrzegamy. Realizacje wychodzące na światło dzienne za aprobatą Adama Małaczka są wyrafinowane, niebanalne, ekskluzywne i wykonane z najwyższej klasy materiałów. Prezes zarządu przyznaje, że przedsięwzięcia Moderna Superior living są kierowane do wymagającego i zamożnego Klienta. Jak pokazują dane – ich deweloperskie inwestycje sprzedają się bardzo szybko. Dobrym przykładem jest warszawskie przedsięwzięcie Złota Chmielna, gdzie w pierwszym tygodniu sprzedaży kupców znalazło 30% lokali.

Białe miasto

Skąd takie zamiłowanie do surowego stylu? Adam Małaczka jest blisko związany z Gdynią – polskiej stolicy modernizmu. Na uroczystym przecięciu wstęgi Baltiq Plaza, Adam Małaczek wspomniał o tym, że Gdynia nazywana była w niegdyś białym miastem, ze względu na elewacje wielu budynków, które były białego koloru. I tą ideę oddaje między innymi Baltiq, którego nowoczesna fasada pokryta jest powłokami malarskimi w odcieniu charakterystycznym dla tego miasta. Przedsięwzięcie to zyskało uznanie nie tylko społeczności, ale także Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa zostając laureatem nagrody Budowa Roku 2015.